kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Auto na raty
Jest wiele sposobów aby kupić samochód na raty. Istnieją nawet specjalne rodzaje kredytów, których przeznaczeniem jest zakup nowego lub też używanego auta. Czy wiesz jaki kredyt będzie najlepszym rozwiązaniem by kupić własny samochód? Stań się posiadaczem pojazdu z pomocą taniego kredytu na auto.Większość młodych kierowców, ale też wielu bardziej doświadczonych, decyduje się na zakup auta na raty. I to nieważne czy jest to pierwszy samochód, czy też kolejny. Sposobów sfinansowania pojazdu za pomocą kredytu jest kilka. Kupić auto na raty można u dealera w salonie samochodowym, znajdując używane auto na własną rękę i zaciągając kredyt samochodowy, bądź też kupując wybrany przez siebie egzemplarz w komisie samochodowym. Wiele osób decyduje się także na zwykły kredyt gotówkowy, który przeznacza na kupno pojazdu. Każdy z wymienionych sposobów ma swoje zalety, ma też niestety i wady. Jak więc najkorzystniej kupić auto na raty?


Decydując się na zakup nowego samochodu w salonie zazwyczaj do wyboru mamy kilka opcji kredytowych. Oprócz standardowego kredytu samochodowego dealerzy proponują mnóstwo ciekawych rozwiązań kupna nowego auta na raty. Jednym z nich jest kredyt balonowy, w którym ostatnią ratę nabywca płaci kilkukrotnie większą od pozostałych (rata balonowa) lub przed końcem spłaty oddaje swój samochód wymieniając go na nowszy.


Kredyt samochodowy jak sama nazwa wskazuje udzielany jest na zakup auta, lecz nie tylko. Santander Consumer Bank oferuje taki kredyt na zakup dowolnego pojazdu, może to być także motor, motorower, a nawet quad. Aby obliczyć wysokość rat kredytu samochodowego w różnych bankach skorzystać można z kalkulatora rat dostępnego w internecie.


Kupując auto na raty z komisu samochodowego wszystkich formalności dokona za nas komis. Naszym zadaniem jest jedynie wybrać odpowiedni dla siebie model i okazać niezbędne dokumenty tj. dowód tożsamości, a także zaświadczenie o zarobku - stałych dochodach. Banki współpracują z komisami samochodowymi umożliwiając im sprzedaż samochodów na raty.


Wiele osób korzysta z kredytu gotówkowego przeznaczając go na zakup auta, koszty rejestracji pojazdu oraz na sfinansowanie obowiązkowego ubezpieczenia OC. I chociaż kredyt gotówkowy jest znacznie droższy od samochodowego ma ważną zaletę - można go przeznaczyć na zakup auta w każdym wieku. Natomiast kredyt samochodowy zazwyczaj udzielany jest na pojazd nie starszy niż 10 - 12 lat.  Zobacz też:
 - OC na raty
 - Kredyt na pierwszy samochód

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta