kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Auto na raty
Jest wiele sposobów aby kupić samochód na raty. Istnieją nawet specjalne rodzaje kredytów, których przeznaczeniem jest zakup nowego auta, ale też używanego. Czy wiesz jaki kredyt będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Czy wiesz jak kupić samochód na raty? Stań się posiadaczem pojazdu z pomocą taniego kredytu na auto.Większość młodych kierowców, ale też wielu bardziej doświadczonych decyduje się na zakup auta na raty. I to nie ważne czy jest to pierwszy samochód, czy też kolejny. Sposobów sfinansowania pojazdu za pomocą kredytu jest kilka. Kupić auto na raty możesz u dealera w salonie samochodowym, znajdując używane auto na własną rękę i zaciągając kredyt samochodowy bądź też kupując wybrany przez siebie egzemplarz w komisie samochodowym. Wiele osób decyduje się także na zwykły kredyt gotówkowy, który przeznacza na kupno samochodu. Każdy z wymienionych sposobów ma swoje zalety, ma też niestety i wady. Jak najkorzystniej kupić auto na raty?


Decydując się na zakup nowego samochodu w salonie do wyboru masz kilka opcji kredytowych. Oprócz standardowego kredytu samochodowego dealerzy proponują mnóstwo ciekawych rozwiązań kupna nowego auta na raty. Jednym z nich jest kredyt balonowy, w którym ostatnią ratę płacisz kilkukrotnie większą od pozostałych (rata balonowa) lub przed końcem spłaty oddajesz swój samochód wymieniając go na nowszy.


Kredyt samochodowy zaciągany przez nas w banku jak sama nazwa wskazuje udzielany jest na zakup auta, lecz nie tylko. Santander Consumer Bank oferuje taki kredyt na zakup dowolnego pojazdu, może to być także motor, motorower, a nawet quad. Aby obliczyć wysokość rat kredytu samochodowego skorzystać możesz z poniższego kalkulatora.


Kupując auto na raty z komisu samochodowego wszystkich formalności dokona za Ciebie komis. Twoim zadaniem jest jedynie wybrać odpowiedni dla siebie model i okazać odpowiednie dokumenty tj. dowód tożsamości, a także zaświadczenie o zarobku, Twoich dochodach. Banki współpracują z komisami samochodowymi umożliwiając im sprzedaż samochodów na raty.


Wiele osób korzysta z kredytu gotówkowego przeznaczając go na zakup auta oraz na sfinansowanie obowiązkowego ubezpieczenia OC. I chociaż kredyt gotówkowy jest znacznie droższy od samochodowego ma ważną zaletę - można go przeznaczyć na zakup auta w każdym wieku. Natomiast kredyt samochodowy zazwyczaj udzielany jest na pojazd nie starszy niż 10 - 12 lat.  Zobacz też:
 - OC na raty
 - Kredyt na pierwszy samochód

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta