kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Ile kredytu dostanę
Zastanawiasz się ile maksymalnie kredytu dostaniesz? Bank analizując sytuację potencjalnego klienta wylicza jego zdolność kredytową. Pod uwagę bierze kilka głównych czynników takich jak wysokość dochodów, wiek i co chyba najważniejsze historię kredytową. Jak więc sprawdzić ile kredytu dostanę?Aby uzyskać kredyt w banku należy spełnić kilka warunków. Do najważniejszych należy systematyczny, stały dochód (np. wynagrodzenie za pracę, emerytura, renta itp.), jego wysokość oraz historia kredytowa. Jeśli nie mamy jeszcze żadnej historii, to i tak lepiej niż gdyby była ona negatywna. Aby ją określić bank bierze pod uwagę dotychczasowe spłaty naszych zobowiązań np. karty kredytowej, kredytu gotówkowego, a nawet pożyczki pozabankowej. Dlatego tak ważna jest terminowa spłata wszystkich rat. Cała nasza historia kredytowa gromadzona jest w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Aby trafić do bazy BIK wystarczy skorzystać z jakiegokolwiek produktu bankowego lub sprzedaży ratalnej.


To ile dostaniemy kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej. Aby wyliczyć jej wysokość bank bierze pod uwagę takie informacje jak: wiek kredytobiorcy, stan cywilny, liczba dzieci na utrzymaniu, status zamieszkania, miesięczne wydatki oraz zobowiązania wobec innych banków. Zdolność kredytowa i co za tym idzie poziom ryzyka kredytowego są podstawowymi elementami branymi pod uwagę przy udzielaniu jakiejkolwiek pożyczki przez bank. Okres badanej zdolności kredytowej głównie zależy od rodzaju oraz charakteru kredytu.
Tak naprawdę nie istnieje żaden wzór dzięki któremu można by było łatwo wyliczyć ile kredytu dana osoba jest w stanie dostać. Każdy bank podchodzi do potencjalnego klienta indywidualnie. Chociaż podczas składania wniosku o kredyt przez internet, w niektórych bankach już po kilku minutach można otrzymać wstępną decyzję kredytową i poznać maksymalną kwotę dostępnej dla nas pożyczki. Złożenie takiego wniosku jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wstępna decyzja i może ona ulec zmianie.


Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby posiadające wysokie dochody i pozytywną historię kredytową. Często mogą się one ubiegać o niskooprocentowaną pożyczkę w banku bez przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń, a nawet bez osobistej wizyty w placówce. Umowę kredytową dostarczyć może kurier, a pieniądze mogą być przelane na ich konto osobiste - wygodnie bez wychodzenia z domu.  Zobacz też:
 - Bankowy kredyt przez internet
 - Popraw zdolność kredytową

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta