kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Ile kredytu dostanę
Zastanawiasz się ile maksymalnie kredytu możesz dostać? Bank analizując sytuację klienta wylicza jego zdolność kredytową. Pod uwagę bierze głównie wysokość uzyskiwanych dochodów, wiek oraz historię kredytową, która jest gromadzona w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Jak sprawdzić czy dostanę kredyt?Aby uzyskać kredyt w banku należy spełnić kilka warunków. Do najważniejszych należy systematyczny i stały dochód (np. wynagrodzenie za pracę, emerytura, renta), odpowiednia jego wysokość oraz pozytywna historia kredytowa, na którą składają się dotychczasowe spłaty naszych zobowiązań (np. karty kredytowej, kredytu gotówkowego itp.). Dlatego też tak ważna jest terminowa spłata wszystkich rat bankowych zobowiązań, gdyż opóźnienia w płatnościach mogą nas pozbawić możliwości pozyskania jakiejkolwiek pożyczki nawet przez kilka lat.


To ile dostaniemy kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej. Aby wyliczyć jej wysokość bank bierze pod uwagę takie informacje jak: wiek kredytobiorcy, stan cywilny, liczba dzieci na utrzymaniu, status zamieszkania, miesięczne wydatki oraz inne zobowiązania wobec banków. Zdolność kredytowa i co za tym idzie poziom ryzyka kredytowego, są podstawowymi elementami branymi pod uwagę przy udzielaniu jakiejkolwiek pożyczki przez bank. Okres badanej zdolności kredytowej głównie zależy od rodzaju oraz charakteru kredytu jaki mamy zamiar zaciągnąć.
Tak naprawdę nie istnieje żaden wzór dzięki któremu można by było łatwo wyliczyć ile kredytu dana osoba jest w stanie pozyskać. Każdy bank podchodzi do potencjalnego klienta indywidualnie. Jednak składając wniosek o kredyt przez internet, w niektórych bankach już po kilku minutach można otrzymać wstępną decyzję kredytową i poznać maksymalną kwotę pożyczki. Złożenie takiego wniosku jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wstępna decyzja i może ona ulec zmianie.


Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby posiadające wysokie dochody i pozytywną historię kredytową. Mogą się one ubiegać o niskooprocentowaną pożyczkę w banku bez przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń, a nawet bez osobistej wizyty w placówce. Wówczas umowę kredytową dostarcza kurier, a pieniądze mogą być przelane na konto osobiste kredytobiorcy.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dokładnym przeliczeniem zdolności w killu bankach to zapraszam do kontaktu z ekspertem http://pozyczkasa.pl
wystarczy zadzwonić lub wysłać sms'a a oddzwonie pod nr 787 976 915


  Zobacz też:
 - Bankowy kredyt przez internet
 - Popraw zdolność kredytową

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta