kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Ile kredytu dostanę
Zastanawiasz się ile maksymalnie kredytu dostaniesz? Bank analizując sytuację potencjalnego klienta wylicza jego zdolność kredytową. Pod uwagę bierze kilka głównych czynników takich jak wysokość dochodów, wiek i co chyba najważniejsze historię kredytową. Jak więc sprawdzić ile kredytu dostanę?Aby uzyskać kredyt w banku należy spełnić kilka warunków. Do najważniejszych należy systematyczny dochód (np. wynagrodzenie za pracę, emerytura, renta itp.), jego wysokość oraz historia kredytowa. Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnej historii to i tak lepiej niż gdyby ona była negatywna. Aby ją określić bank bierze pod uwagę dotychczasowe, terminowe spłaty Twoich wcześniejszych zobowiązań np. karty kredytowej, kredytu, pożyczki bankowej. Dlatego tak ważna jest terminowa spłata rat. Cała Twoja historia kredytowa znajduje się w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Aby trafić do bazy BIK wystarczy skorzystać z jakiegokolwiek produktu bankowego.


To ile dostaniesz kredytu zależy od Twojej zdolności kredytowej. Aby wyliczyć jej wysokość bank bierze dodatkowo pod uwagę takie informacje jak: wiek, stan cywilny kredytobiorcy, liczba dzieci, miesięczne wydatki i zobowiązania wobec innych banków. Zdolność kredytowa i co za tym idzie poziom ryzyka kredytowego są podstawowymi elementami branymi pod uwagę przy udzielaniu kredytu, pożyczki przez bank. Okres badanej zdolności kredytowej głównie zależy od rodzaju oraz charakteru kredytu.
Tak naprawdę nie istnieje żaden "wzór", dzięki któremu można by było łatwo wyliczyć ile kredytu dana osoba jest w stanie uzyskać. Każdy bank podchodzi do potencjonalnego klienta indywidualnie. Chociaż podczas składania wniosku o kredyt przez internet w niektórych bankach otrzymasz już po kilku minutach wstępną decyzję o wysokości kwoty jaką mżesz otrzymać. Jest to jednak tylko wstępna decyzja. Może ona ulec zmianie. Ile faktycznie kredytu dostaniesz dowiesz się dopiero po głębszej analizie Twojej sytuacji przez bank.


Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby posiadające wysokie dochody i pozytywną historię kredytową. Często mogą się one ubiegać o pożyczkę w banku bez przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń, a nawet bez osobistej wizyty w placówce banku. Umowę kredytową dostarczyć może kurier, a pieniądze mogą być przelane na ich konto osobiste - wygodnie bez wychodzenia z domu.  Zobacz też:
 - Kredyt online
 - Popraw zdolność kredytową

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta