kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Instalacja gazowa na raty
Jak wygląda zakup instalacji gazowej LPG na raty? To bardzo proste i naprawdę się opłaca. Można na tym sporo zaoszczędzić i wreszcie nie liczyć każdego przejechanego kilometra. Jeśli nie masz środków na montaż instalacji gazowej w swoim samochodzie załóż ją na kredyt - w ciągu kilku miesięcy i tak się zwróci.Panuje wiele opinii, że zakładając instalację LPG niszczy się silnik w samochodzie. Jednak jakość montowanych dziś instalacji gazowych jest przyjazna dla pojazdu i nie powoduje żadnych uszkodzeń. Są to produkty najnowszej generacji i nie mają wiele wspólnego z tymi pierwszymi, które nie służyły dobrze silnikom. Jeśli nasz miesięczny przebieg to 1000 km zakup instalacji zwróci się po około 12 miesiącach, a nawet wcześniej, to zależy ile kosztować będzie montaż instalacji gazowej w naszym aucie.


Jak można sfinansować zakup i montaż instalacji LPG w naszym pojeździe? Koszt założenia w profesjonalnym warsztacie samochodowym to najczęściej wydatek od 1400 zł do 3500 zł. I tutaj w zasadzie mamy dwie opcje - kupno instalacji gazowej na raty w warsztacie, który oferuje klientom zakup w systemie ratalnym lub pozyskanie bankowego kredytu gotówkowego by sfinansować nim taką inwestycję. Oba przypadki mają plusy i minusy.instalacja gazowa na ratyZaciąganie kredytu gotówkowego w banku po to by sfinansować nim zakup instalacji LPG ma swoje atuty. Weźmy pod uwagę, że nasz samochód podczas montażu będzie wymagał dodatkowej naprawy. Do prawidłowego działania instalacji gazowej i wystawienia gwarancji przez warsztat musi być sprawny szereg innych części w samochodzie. Przykładowo uszkodzona sonda lambda to koszt około 300 zł, a mechanicy montujący LPG będą zmuszeni ją wymienić. Tak więc trochę więcej gotówki niż koszt instalacji naprawdę może się przydać. Kolejnym plusem kredytu gotówkowego jest szeroki wybór ofert dostępnych na rynku. W przypadku zakupu na raty w warsztacie zwykle nie ma możliwości wyboru banku.


Zakup na raty bezpośrednio w warsztacie montującym instalacje gazowe to o wiele tańsze rozwiązanie, gdyż często możemy skorzystać z rat 0 % czyli bez żadnych kosztów. Wówczas nie zapłacimy pożyczkodawcy żadnych prowizji i odsetek, a więc wydamy faktycznie tyle ile płacąc gotówką - z tym, że w dogodnych miesięcznych ratach. Takie finansowanie rozłożone jest z reguły na 10 rat. Wcześniej jednak należy zapytać o warunki udzielania kredytu ratalnego w wybranym warsztacie. Pamiętajmy też, aby terminowo dokonywać spłat miesięcznych rat - wtedy unikniemy naliczania odsetek karnych.


Ceny benzyny w Polsce nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Montując instalację gazową na kredyt praktycznie przez cały okres jej spłaty będziemy wydawać na paliwo oraz ratę tyle samo co przed montażem. Jednak po spłacie zadłużenia cena eksploatacji spadnie nawet o połowę, a w przyszłości łatwiej uda nam się sprzedać samochód i po nieco wyższej cenie.  Zobacz też:
 - OC na raty
 - Auto na raty

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta