kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt bez wkładu własnego
Ubiegając się o kredyt hipoteczny należy pamiętać, że zdecydowana większość instytucji bankowych wymaga od klientów około 20 % wkładu własnego. Na całość nieruchomości jest skłonna udzielić kredytu tylko pod warunkiem, że kredytobiorca wykupi odpowiednie ubezpieczenie.Coraz trudniej jest uzyskać hipoteczny kredyt bez wkładu własnego. Chociaż przy kredycie hipotecznym największe znaczenie ma oprocentowanie i prowizja, to warto również zwrócić szczególną uwagę na marżę. W większości instytucji bankowych mamy możliwość wynegocjowania niższej marży, jednak przeważnie wiąże się to z koniecznością nabycia innych produktów finansowych. Najczęściej należy w konkretnym banku dodatkowo założyć konto osobiste (z regularnymi wpłatami), a czasem skorzystać jeszcze z karty kredytowej. Duże znaczenie ma też kwota zaciąganego kredytu.


Niestety nie każdy może otrzymać kredyt bez wkładu własnego, takie kredyty zostały przez banki uznane jako zbyt ryzykowne. Dlatego osoby nieposiadające żadnego wkładu własnego powinny dokładnie porównać oferty dostępne na rynku i chęć pozyskania kredytu hipotecznego zgłosić do większej liczby banków. Przy tego typu porównaniach szczególną uwagę należy zwrócić na wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO).
Porównując oferty kilku banków łatwo zauważyć, że różnica w wysokości comiesięcznej raty czasem będzie kolosalnie się różnić. Jednak w banku, w którym kredyt jest droższy, łatwiej można go uzyskać. Taka polityka stosowana jest przez banki już od dawna. Analogicznie im mniejsza zdolność kredytowa tym wyższe koszty pożyczki. Instytucje bankowe potrafią skutecznie zarobić na ryzyku jakie ponoszą udzielając różnego rodzaju kredytów.


Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego zawsze będzie zdecydowanie droższym rozwiązaniem i dziś już raczej niedostępnym. Jedyne więc co można zrobić to zacząć regularnie oszczędzać. Po kredyt hipoteczny najlepiej wybrać się dopiero wtedy, gdy na naszym koncie będzie suma co najmniej 10 - 20 % wartości nieruchomości.  Zobacz też:
 - Kredyt bez zaświadczeń
 - Kiedy warto wziąć kredyt hipoteczny

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta