kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt bez wkładu własnego
Ubiegając się o kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) należy pamiętać, że zdecydowana większość instytucji bankowych wymaga od klientów około 20 % wkładu własnego. To wszystko za sprawą decyzji KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), która zabroniła bankom udzielania kredytów na 100 % wartości nieruchomości.Od początku 2014 roku aby zaciągnąć kredyt hipoteczny należy posiadać wkład własny. Osoby, które nie mają oszczędności, zmuszone są więc pozyskać pieniądze w inny sposób. W najtrudniejszej sytuacji są młodzi ludzie, którzy wynajmują mieszkanie. Oprócz tego, że muszą płacić czynsz oraz odstępne najemcy lokalu, jeśli marzą o własnym mieszkaniu na kredyt zmuszone są odkładać pieniądze na obowiązkowy wkład własny.


Decydując się na kredyt hipoteczny oprócz wysokości wkładu własnego należy wziąć pod uwagę również inne ważne aspekty. Największe znaczenie ma oprocentowanie i prowizja. Warto również zwrócić szczególną uwagę na wysokość marży, którą w większości instytucji bankowych możemy negocjować. Przeważnie wiąże się to jednak z koniecznością nabycia innych produktów finansowych. Najczęściej należy w konkretnym banku dodatkowo założyć konto osobiste (z regularnymi wpłatami), a czasem skorzystać jeszcze z karty kredytowej. Duże znaczenie ma też kwota zaciąganego kredytu.
Porównując oferty kilku banków łatwo zauważyć, że różnica w wysokości comiesięcznej raty może być ogromna. Jednak w banku, w którym kredyt jest droższy, o wiele łatwiej można go pozyskać. Taka polityka stosowana jest przez banki od dawna. Analogicznie im mniejsza zdolność kredytowa, tym wyższe koszty pożyczki. Instytucje bankowe potrafią skutecznie zarobić na ryzyku jakie ponoszą udzielając różnego rodzaju kredytów.


Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest już w Polsce zupełnie niedostępny i czasy w których banki finansowały 100, a nawet 110 % wartości nieruchomości bezpowrotnie minęły. Jedyne więc co można zrobić w tej sytuacji to zacząć regularnie oszczędzać, a po kredyt hipoteczny najlepiej wybrać się dopiero wtedy, gdy na naszym koncie będzie suma co najmniej 15 - 20 % wartości zabezpieczenia.  Zobacz też:
 - Kredyt bez zaświadczeń
 - Kiedy warto wziąć kredyt hipoteczny

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta