kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt bez wkładu własnego
Ubiegając się o kredyt hipoteczny pamiętaj, że zdecydowana większość instytucji bankowych wymaga od klientów około 20 % wkładu własnego. Na całość nieruchomości jest skłonna udzielić kredytu tylko pod warunkiem, że wykupisz odpowiednie ubezpieczenie. Na szczęście można znaleźć jeszcze oferty kredytów hipotecznych bez jakiegokolwiek wkładu własnego.Coraz trudniej jest uzyskać hipoteczny kredyt bez wkładu własnego - jest to jednak możliwe. W Polsce znajdziesz co najmniej kilkanaście banków, które są skłonne udzielić Ci kredytu bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Niestety jak się pewnie domyślasz jego koszt jest wtedy większy. Chociaż przy takim kredycie największe znaczenie ma oprocentowanie i prowizja, to warto również zwrócić szczególną uwagę na marżę. W większości instytucji bankowych masz możliwość wynegocjowania niższej marży, jednak przeważnie wiąże się to z koniecznością nabycia innych produktów finansowych. Najczęściej należy w konkretnym banku dodatkowo założyć konto osobiste (z regularnymi wpłatami), a czasem skorzystać jeszcze z karty kredytowej.


Niestety nie każdy może otrzymać kredyt bez wkładu własnego, takie kredyty zostały przez banki uznane jako zbyt ryzykowne. Dlatego osoby nie posiadające żadnego wkładu własnego powinny dokładnie porównać oferty dostępne na rynku i chęć pozyskania kredytu hipotecznego zgłosić do większej liczby banków. Poniżej porównasz aktualnie dostępne oferty kredytów bez wkładu własnego. Szczególną uwagę zwróć na wysokość oprocentowania (RRSO), prowizję oraz marżę.
Porównując oferty kilkunastu banków zauważysz, że różnica w wysokości comiesięcznej raty czasem będzie kolosalnie się różnić. Jednak w banku, w którym kredyt jest droższy łatwiej będzie Ci go otrzymać. Taką politykę banki będą już zawsze stosować. Analogicznie im mniejsza zdolność kredytowa tym wyższe koszty kredytu czy pożyczki. Instytucje bankowe potrafią skutecznie zarobić na "ryzyku" jakie ponoszą podczas udzielania różnego rodzaju kredytów.


Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego zawsze będzie zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż gdybyś posiadał na przykład 20 % wartości inwestycji. Jedyne więc co możesz zrobić by uniknąć tych dodatkowych kosztów to zacząć regularnie oszczędzać. Po kredyt hipoteczny najlepiej wybierz się dopiero wtedy, gdy na Twoim koncie będzie suma co najmniej 10 % wartości nieruchomości. Zyskasz wtedy również większy wybór ofert, a banki chętniej udzielą Ci kredytu niż gdybyś żadnego wkładu nie posiadał.  Zobacz też:
 - Kredyt bez zaświadczeń
 - Kiedy warto wziąć kredyt hipoteczny

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta