kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt Hipoteczny Dla Obcokrajowca


W Polsce od pewnego czasu możemy zauważyć, że pojawia się coraz więcej obcokrajowców. Są to osoby z różnych krajów a przyciąga ich tutaj chęc zarabiania pieniędzy. Po gwałtownym rozwoju już nie jesteśmy krajem przesiadkowym w którym i tak każdy chce trafić do niemiec czy francji. Podobnie jak my polacy wyjeżdzalismy i emigrowaliśmy do niemiec, UK czy francji obecnie np ukraincy bardzo chętnie przyjeżdżają do nas. Spowodowane jest to sytuacja ekonomiczną jak i również obywatele ukrainy boją się o swoje bezpieczeństwo. Z różnych statystyk obywateli ukrainy jest już ponad 1mln i widać to wychodząc z domu. robiąc zakupy markecie.

Obcokrajowcy pracują i zarabiają w polsce.  Zakładają również rodziny dlatego w pewnym okresie pojawia się chęc zakupu nieruchomości. Jeśli nie dysponują odpowiedną kwotą to standardowo muszą wziąć kredyt hipoteczny na zakup domu/mieszkania. Taki kredyt nie różni się zbydnio od standardowej hipoteki dla polaka. Dokumentacja nawet jest praktycznie identyczna jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim przystapimy do wnioskowania.

Wymagania dla obcokrajowca jakie stawiają banki to karta stałego pobytu i nr pesel. Te dokumenty są bardzo istotne i bez ich posiadania może pojawić się problem. Brak problemu w sytuacji kiedy obcokrajowiec ma polskie obywatelstwo i polski paszport. Jest on wtedy traktowany na równi z obywatelem polski. Wymagania jakie stawiają banki przed obcokrajowcami to również zwiększony wkład własny, dlatego jesli obywatel ukrainy wnioskuje o hipotekę to najlepiej jakby miał przynajmniej 30% wkładu własnego. Oczywiście w sytuacji kiedy obcokrajowiec posiada kartę stałego/czasowego pobytu i nadany nr pesel to przystępując do kredytu z obywatelem polski zwiększa swoje szanse a analityk dużo lepiej postrzega taką tranzakcję.

Jak wnioskować o kredyt i gdzie?
Są banki gdzie po spełnieniu paru wymagań spokojniem możemy uzyskać kredyt. Co do konkretnego banku to wszystko zależy od sytuacji i najlepiej skorzystać z usług doradcy kredytowego.. Banków na rynku jest duzo ale tylko kila z nich będzie miało w miarę sensowną ofertę i zawsze warto zabezpieczyć się 2-3 bankami. Warto sprawdzić Deutsche Bank czy PEKAO SA. Jednak dopiero analiza całego wniosju pozwoli skierować do odpowiednich banków. Banki widzą co dzieje się na rynku i dostosowują ofertę do panujących trendów. Coraz więcej obywateli ukrainy pojawia się i zakłada konta więc z czasem pojawią się u nich nowe potrzeby kredytowe czy mieszkaniowe.  Dokumentacja jest praktycznie identyczna jak przy zwykłej hipotece i potrzebujemy dokument tożsamości, wnioski, załaczniki do wniosków, wyciagi z kont, dokumenty finansowe i nieruchomościowe. Jedyna rożnica będzie w dokumencie tożsamości czyli paszport, karta stalego pobytu  i nadanie nr pesel. W niektórych bankach również mogą poprosić o dokument potwierdzający zameldowanie.Marek Kozera - Ekspert
Dordca Finansowy - Kraków
787 976 915
kozerus@gmail,com


można również sprawdzić zestawienie ofert kredytów hipotecznych na stronie http://pozyczkasa.pl/kredyty-hipoteczne/


  Zobacz też:
 - Oferty kredytowe
 - Kredyt przez internet

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta