kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt Hipoteczny - KrakówRynek deweloperski w Krakowie rozwija się bardzo dynamicznie w ostatnim czasie. Pojawia się coraz więcej nowych deweloperów inwestujacych w tym pięknym mieście.Rozwija się budownictwo mieszkalne, biurowe jak i przemysłowe dlatego na każdym rogu widać, że inwestycje pojawiają się w każdym zakątku miasta. Cześć inwestycji jest już oddanych do użytkowania, jednak sporo więcej jest w budowie a ogromna cześć dopiero jest w planach.

Wraz z inwestycjami mieszkaniowymi zwiększa się zapotrzebowanie na kredytowanie nieruchomości. Cześć klientów kupuje mieszkania za gotówkę jednak nie każdego stać na taki wydatek i wtedy potrzeba kredytu. Mieszkania w Krakowie można kupić w różnych cenach a cena głownie zależy od lokalizacji i odległosci od centrum. Czym bliżej centrum tym nieruchomości są droższe i dochodzą do powiedzmy 10-20 tys zł za m2. To są bardzo duże pieniądze i nie każdego stać na takie mieszkanie bo przy powiedzmy 50m2 robi się kwota ponad 500 000zł + remont+ opłaty.
Najpopularnieszymi mieszkaniami w Krakowie są w cenie 300- 400tys zł gdzie w zależności od dzielnicy możemy otrzymać między 50 a 70m2. Najczęsciej są to mieszkania 2-3 pokojowe. Oczywiście znajdą się tacy, którzy kupili mieszkanie poniżej i powyżej tej kwoty jednak z założenia takich wniosków jest zdecydowanie mniej.

Mieszkań jest sporo i możemy dowolnie wybierać między nowym od dewelopera a takim z rynku wtórnego. Oferty kredytowej nie różnią się w takim przypadku jednak trzeba wziać pod uwagę, że nowe  mieszkanie które jest w budowie zazwyczaj opłaca się w transzach odpowiadających zaawansowaniu budowy. Jeśli transz jest wiele a nie posiadamy wystarczających środków to uruchamiając cześć kredytu będziemy musieli spłacać tylko odsetki od wypłaconej kwoty. Czym dłuższa budowa i wiecej transz tym więcej odsetek i w takim wypadku warto przygotować większy wkład własny. Rynek pierwotny charakteryzuje się też tym, że dane mieszkanie trzeba będzie wyremontować a remont mieszkania to koszt około 1000zł/m2. Oczywiście znajdą się tacy, którzy mają wujka co zrobi to za darmo jedank moim zdaniem kwota i tak zbliży się do wspomnianej wcześniej ponieważ robocizna to tylko cześć kosztów a materiały budowlane są bardzo drogie. W rynku wtórnym nie powinno być takich problemów bo kupujemy gotowe mieszkanie do zamieszkania no chyba, że trzeba zrobić generalny remont lub odświeżenie.

Znajdując swoje upragnione mieszkanie za okreśłoną cene musimy ocenić czy nas na nie stać. Ważne jest też wyliczenie ile jesteśmy w stanie uzyskać wkładu własnego. Banki obecnie wymagają aby wkład własny był w wysokości minimum 10%( dodatkowe 10% zazwyczaj ubezpieczamy). Niektóre banki poproszą o wyższy wkład własny jednak 10% powinno wystarczyć. Mająć wyliczenia i mieszkanie najlepiej zgłosić się do doradcy finansowego i tutaj polece swoją osobę, która pracuje przy kredytach od ponad 7 lat. Setki wypłaconych tematów i załatwionych spraw. Ze swojej strony mogę zapewnić profesjonalizm i przeprowadzić przez cały proces ubiegania się o hipotekę. Moje usługi są darmowe a wynagradzany jestem przez banki za efekt czyli uruchomiony kredyt. Mogą Państwo też powierzyć mi negocjacje ponieważ zawsze staram się uzyskać najlepsze warunki które tylko są dostępne. W razie pytań zaraszam do kontaktu a wyjaśnie wszystko przez telefon.

Marek Kozera - Ekspert
Dordca Finansowy - Kraków
787 976 915
kozerus@gmail,com


można również sprawdzić zestawienie ofert kredytów hipotecznych na stronie http://pozyczkasa.pl/kredyty-hipoteczne/
  Zobacz też:
 - Oferty kredytowe
 - Kredyt przez internet

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta