kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt Hipoteczny w Dolarach


Dla osób pracujących za granicą i wykonujących pracę poza Unią Europejską(oczywiście są przypadki gdzie zarabia się w USD pracując w rożnych krajach), często jest tak, że zarabiamy w walucie takiej jak Dolar Amerykański. Jest to jedna z tych walut gdzie Banki Polskie przygotowały kilka ofert. Dolar Amerykański jak najbardziej jest akceptowalną walutą jednak fiansowanie zakupu nieruchomości musimy ograniczyć do 2 banków. 

Osoby zatrudnione na podstawie odpowiednika umowy o pracę w krajach gdzie rozlicza się w dolarach mogą starać się o kredyt hipoteczny na dowolny cel( zakup nieruchomości, budowa domu, refinansowanie innego kredytu hipotecznego itd.) Poza zarobkami trzeba też spełnić inne warunki ponieważ zatrudnienie zagraniczene prowadzi do wielu ryzyk niespłacenia kredytu. Oboby ubiegające się o taki kredyt nie mają wyjścia i muszą wnioskować o taki kredyt w walucie dolar amerykański. Jeśli współkredytobiorca zarabia w złotówkach i  jego zarobki są wyższe niż tej która zarabia w dolarach to można wtedy wnioskować o kredyt w PLN.

Kredytobiorcy muszą przygotować się również na wyższy wkład własnyz tym, że jeśli mieszkają blisko granicy Polski to jest szansa aby wkład własny wynosił tylko 10%. W przypadku odległości powyżej 150km od granic niestety ale wkład własny musi być dużo wyższy i wynosić przynajmniej 30-40% w zależności od nabywanej nieruchomości.

Banki, które są w stanie finansować kredyt mieszkaniowy w dolarach to Deutsche Bank i PEKAO SA. Dużego wyboru nie ma dlatego jeśli zarabiamy w dolarach to warto tam złożyć wnioski. Oferta DB jest dużo lepsza  jednak w sytuacji kiedy decyzja będzie negatywna to nie mamy innego wyjścia. Marża w DB jest uzależniona od pakietu który wybierzemy i przedstawia się następująco w tabelce
Kredyt w Dolarach Amerykańskich $ LTV Pakiet standardowy Pakiet inwestycyjny* pakiet ubezpieczeniowy* Pakiet inwestycyjno-ubezpieczeniowy*
  Kwota do    500 000zł 0-80% 4,3% 3,1% 3,1% 2,7%
81-90% 4,5% 3,3% 3,3% 2,9%
Kwota powyżej 500 000zł 0-80% 4,2% 3,0% 3,0% 2,6%
81-90% 4,4% 3,2% 3,2% 2,8%
*Tabela z marżą kredytów walutowych w dolarach $$$
* oferta pakietowa czyli klient musi założyc konto i kartę kredytową wraz z dodatkowym produktem inwestycyjnym i/lub ubezpieczeniowym.

Oferta kredytów walutowych w PEKAO SA wygląda:
Waluta Czy klient zainteresowany założeniem konta i karty kredytowej Marża
Dolar $$ TAK 3,9%
Dolar $$ NIE 5,9%

Dokumentacja jaką trzeba przygotować jest standardowa i bardzo podobna do wnioskowania o kredyt w PLN. Dokumenty jakie potrzebujemy to:
- wnioski wraz z załacznikami
-skany dowodów osobistych lub paszportów
- wyciagi z kont polskich lub zagrnicznych za 3 lub 6 pełnych miesięcy
- kontrakt lub odpowiendik umowy o pracę
- 6 payslipów lub odpowiedniki
- zaświadczenie o zarobkach na druku bankowym
- dokumenty nieruchomosci takie same jak w przypadku kredytu w PLN w zależności co chcemy kupić/wybudować

W razie zainteresowania lub dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu. Mam wieloletnie doświadczenie w realizacji kredytów walutowych i złotówkowych. Odległość nie ma tutaj znaczenia ponieważ cały proces moża zrealizować zdalnie/mobilnie.


Marek Kozera
Ekspert finansowy - Kraków
787 976 915
kozerus@gmail,com


można również sprawdzić zestawienie kredytów hipotecznych walutowych i zwykłych na stronie http://pozyczkasa.pl/kredyty-hipoteczne/


  Zobacz też:
 - Oferty kredytowe
 - Kredyt przez internet

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta