kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt na kredyt
Czy jest sens by zaciągać kredyt na spłatę innego kredytu? Czy to się w ogóle opłaca? Czy w ten sposób nie wpadnę w piramidę finansową, z której ciężko będzie mi wyjść? Te pytania zadaje sobie dzisiaj wiele osób. Wybierając odpowiedni kredyt na spłatę innego kredytu można sporo zyskać. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: jaki kredyt na kredyt?Wiele osób znalazło się w sytuacji, w której często miesięczne raty, zobowiązania wobec banków znacznie przekraczają ich dochody lub po prostu pochłaniają je w znacznym stopniu. Osoby te zaczynają się wtedy zastanawiać nad zmniejszeniem rat - wydłużeniem spłaty. I chociaż takie rozwiązanie jest często krytykowane, to w niektórych przypadkach jest to jedyna szansa na wyjście z finansowych tarapatów.


Z powodu stale powiększającego się grona osób zadłużonych wobec banków, mających problemy z ich spłatą, pojawiły się produkty bankowe przeznaczone na skonsolidowanie zadłużenia. Mają one pomóc osobom nie radzącym sobie z terminową spłatą długów wyjść na prostą.


Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest właśnie na spłatę wszystkich kredytów, pożyczek, kart kredytowych czy debetu w koncie. Działa na takiej zasadzie, że ze środków kredytu konsolidacyjnego spłacamy wszystkie dotychczasowe zadłużenia wobec banków. Ponieważ okres spłaty zostaje wydłużony, tak naprawdę płacimy co miesiąc jedną, niższą ratę (zamiast kilku). Dodatkowo w ramach takiego kredytu można otrzymać gotówkę na dowolny cel. Najlepsze kredyty konsolidacyjne można znaleźć dziś w internecie.kredyt na kredytKredyt refinansowy jest również przeznaczony na spłatę innego kredytu. Na taki rodzaj pożyczki decydują się osoby, które chcą obniżyć raty spłacanego już kredytu hipotecznego (mieszkaniowego). Refinansowanie polega na zmianie banku na inny - tańszy. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie kredyt refinansowy warto skorzystać z doradztwa finansowego firmy Expander. Wystarczy tylko umówić się na bezpłatne spotkanie i z pomocą specjalisty zamienić nasz dotychczasowy kredyt na tańszy.


Często obniżenie miesięcznych zobowiązań wobec banków dla niektórych jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Lepiej wydłużyć okres kredytowania i regularnie płacić raty, niż dopuścić do sytuacji w której zabraknie środków finansowych na spłatę długów. Kredyt na kredyt to czasem jedyna alternatywa dla osób mocno zadłużonych, które nierozsądnie wybrały okres spłaty. Warto też pamiętać by nie wpaść w piramidę finansową i nie zaciągać kolejnych kredytów tylko po to, by spłacić te wcześniejsze.  Zobacz też:
 - Kredyt na konto
 - Konsolidacja

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta