kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt na kupno mieszkania
Zakup mieszkania na kredyt to nie lada przedsięwzięcie. Jednak mając odpowiednią wiedzę możesz wszystko przeprowadzić płynnie i bez stresu. Standardowe pytanie osoby zainteresowanej zakupem własnego lokum to: gdzie udać się po kredyt na kupno mieszkania? Niestety nie sztuką jest znaleźć kredyt mieszkaniowy, sztuką jest odnaleźć najlepszy dla nas kredyt na kupno mieszkania!Kupić mieszkanie na kredyt możesz zarówno na rynku pierwotnym (nowy lokal) jak też na rynku wtórnym (mieszkanie, które było już zamieszkiwane). W znalezieniu odpowiedniego lokalu nie powinno być problemu, chociaż problemem może się okazać jego cena. Dziś oferty mieszkań na sprzedaż znajdziesz nie tylko w lokalnej prasie, na słupach ogłoszeniowych czy też w biurze nieruchomości, przede wszystkim znajdziesz je w sieci. Internet daje dzisiaj takie spektrum możliwości, że możesz nawet z innego kontynentu przeglądać oferty mieszkań na sprzedaż w swojej rodzinnej miejscowości, oddalonej o kilka tysięcy kilometrów.


Duża część osób decyduje się na kupno mieszkania na kredyt. Jest to dla niektórych jedyna szansa na własny lokal. Wynajmowanie mieszkania przez dłuższy czas mija się z celem. Pieniądze przeznaczane na "odstępne" równie dobrze mogą być przeznaczane na spłatę kredytu mieszkaniowego. Czasem jednak decyzja o zaciągnięciu kredytu na kupno mieszkania czy domu wymaga odwagi. Wiele osób boi się zadłużać na 20-40 lat. Można jednak zauważyć coraz większe zainteresowanie młodych ludzi kredytem hipotecznym za kupno mieszkania. Weź pod uwagę, że im wcześniej zaciągniesz kredyt, tym szybciej go spłacisz.


Gdzie udać się po kredyt mieszkaniowy? Oczywiście najlepiej jest zaciągnąć go banku, który da Ci go na najlepszych warunkach. Niestety wiele zależy od Twojej zdolności kredytowej, wysokości wynagrodzenia, a także od wkładu własnego. Nie wszystkie banki udzielą Ci kredytu na 100% wartości nieruchomości. Jeśli jednak posiadasz już chociaż 10-20% ceny, zdecydowanie łatwiej będzie o kredyt na korzystniejszych warunkach.

W znalezieniu najlepszej oferty kredytu na kupno mieszkania pomoże Ci przedstawione poniżej narzędzie. Po wprowadzeniu odpowiednich danych, w kilka chwil porównasz oferty kredytowe  dostępne na rynku, a po kliknięciu w szczegóły poznasz wady i zalety każdej z nich.


Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać kredyt mieszkaniowy kupując lokal przez biuro nieruchomości. Łatwiej też zebrać wszystkie dokumenty, których bank wymaga. Jednak jak wiadomo agencje nieruchomości pobierają prowizję od sprzedaży. Z reguły jest to 2-3% ceny transakcyjnej nieruchomości.


Aby starać się o kredyt na kupno mieszkania musisz przedstawić w banku odpowiednie dokumenty. Oprócz standardowych, potwierdzających Twoje dane osobowe i uzyskiwane dochody, należy przedstawić dokumenty dotyczące kupowanej nieruchomości - w tym przypadku mieszkania. Bank będzie chciał zapoznać się z umową przedwstępną zakupu nieruchomości. Jeżeli nieruchomość ma ustanowioną księgę wieczystą to potrzebny będzie Ci z niej aktualny odpis. Powinieneś też przedstawić jakikolwiek dokument potwierdzający, że sprzedający jest właścicielem / nabył nieruchomość.  Zobacz też:
 - Kredyt na remont mieszkania - jaki wybrać
 - Kredyt na nieruchomość

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta