kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt na prawo jazdy
Skąd wziąć pieniądze na kurs prawa jazdy? Czy warto w tym celu zaciągać kredyt? Jeśli nie posiadasz jeszcze uprawnień do prowadzenia pojazdów samochodowych pewnie zastanawiasz się, czy nie nadszedł już czas by je zdobyć? Dziś kurs prawa jazdy można sfinansować pożyczką gotówkową lub rozłożyć na raty w Ośrodku Szkolenia Kierowców.Ogromna część naszego społeczeństwa już od najmłodszych lat marzy o tym, aby jak najszybciej usiąść za kółkiem. Niestety aby móc ukończyć kurs prawa jazdy nie wystarczy tylko odpowiedni do tego wiek. Bardzo często największą przeszkodą w zdobyciu upragnionego dokumentu jest po prostu brak na to środków pieniężnych. Młodemu człowiekowi bardzo trudno jest zaoszczędzić kwotę, która w zupełności wystarczałaby do zrealizowania tego pragnienia. Jak wiadomo sam kurs prawa jazdy kosztuje dość sporo. Do tego dochodzi badanie lekarskie, egzamin, a bardzo często należy jeszcze wykupić dodatkowe godziny jazdy, a nawet zapłacić za powtórkę egzaminu. Jest jednak sposób na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia, chodzi o kredyt na prawo jazdy lub rozłożenie całego kursu na dogodne raty.


Niemal każdy Ośrodek Szkolenia Kierowców posiada w swojej ofercie możliwość rozłożenia kursu prawa jazdy na raty. Dla wielu kursantów jest to świetne rozwiązanie, dlatego też cieszy się ono tak dużym zainteresowaniem. Posiada jednak pewną wadę. Otóż dopóki nie spłacimy całej kwoty za kurs w naszym ośrodku, ten nie zgłosi nas na egzamin.


Innym rozwiązaniem dla przyszłych kierowców jest kredyt gotówkowy przeznaczony na prawo jazdy, którego spłatę można rozłożyć nawet na kilka lat. Aby otrzymać taką pożyczkę w banku, wystarczą już niewielkie, jednak stałe dochody. W porównaniu ofert kredytowych pomóc nam może wskaźnik RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). O jego wysokości instytucje udzielające pożyczek zobowiązane są informować w swoich ofertach, a także w reklamach (np. podając reprezentatywny przykład). Im wskaźnik RRSO jest wyższy, tym pożyczka będzie droższa.
Bardzo ważną kwestią przy wyborze kredytu na prawo jazdy (a więc pożyczki gotówkowej) jest jego rzeczywisty koszt, w który wchodzą m. in. prowizja dla banku, opłata przygotowawcza oraz ubezpieczenie. Uwzględnia je właśnie wskaźnik RRSO, sprowadzając tym samym wszystkie oferty pożyczek do wspólnego mianownika.


Pieniądze przeznaczone na kurs prawa jazdy są inwestycją w nasze umiejętności, które na pewno przyniosą nam jeszcze wiele radości oraz swobody w poruszaniu się. Po odebraniu upragnionego dokumentu, kolejnym wyzwaniem będzie zapewne zakup własnego samochodu.  Zobacz też:
 - Kredyt na komunię
 - OC na raty

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta