kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt na prawo jazdy
Skąd wziąć pieniądze na kurs prawa jazdy? Czy warto w tym celu zaciągać kredyt? Jeśli nie posiadasz jeszcze uprawnień do prowadzenia pojazdów samochodowych to zastanów się czy nie nadszedł odpowiedni czas na to. Nie masz na to środków? Zaciągnij w tym celu szybki i tani kredyt na prawo jazdy.Ogromna część naszego społeczeństwa już od najmłodszych lat marzy o tym, aby jak najszybciej usiąść "za kółkiem". Niestety aby moc uczestniczyć w kursie prawa jazdy nie wystarczy tylko odpowiedni wiek do tego. Bardzo często największą przeszkodą w zdobyciu upragnionego dokumentu jest po prostu brak na to pieniędzy. Młodemu człowiekowi bardzo trudno jest zaoszczędzić kwotę, która w zupełności wystarczyłaby na zrealizowanie tego pragnienia. Jak wiadomo sam kurs prawa jazdy kosztuje dosyć sporo. Do tego dochodzi badanie lekarskie, egzamin, a bardzo często należy jeszcze wykupić dodatkowe jazdy czy powtórzyć egzamin. Jest jednak sposób na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia. Jak zapewne się domyślasz chodzi kredyt na prawo jazdy.


Niemal każdy Ośrodek Szkolenia Kierowców posiada w swojej ofercie możliwość rozłożenia kursu prawa jazdy na raty. Dla wielu jest to świetne rozwiązanie i jak wiadomo cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Jednakże posiada dość dużą wadę. Otóż dopóki nie spłacisz ostatniej raty za kurs prawa jazdy w Twoim Ośrodku Szkolenia Kierowców, ten nie zgłosi Cię na egzamin. Jak do tego nie dopuścić?


Dużym zainteresowaniem wśród przyszłych kierowców cieszy się kredyt na prawo jazdy, który możesz rozłożyć nawet na 10 lat (w zależności od banku). Kredyt na prawo jazdy to tak naprawdę zwykły kredyt gotówkowy, który możesz przeznaczyć na dowolny cel. W tym przypadku przeznaczasz go na wykupienie kursu prawa jazdy, badanie lekarskie, koszt egzaminu itp. I chociaż jeden z banków aktywnie reklamuje swoją ofertę jako kredyt na prawo jazdy, tak naprawdę jest to zwykły kredyt gotówkowy.


Bardzo ważną kwestią przy wyborze kredytu na prawo jazdy jest jego rzeczywisty koszt. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ofert dostępnych na rynku i wybór najlepszej dla siebie. Często różnica w wysokości comiesięcznej raty w różnych bankach jest kolosalna.


Gdy już znajdziesz odpowiedni kredyt na prawo jazdy z niewysoką ratą, wtedy w pełni możesz się poświęcić zgłębianiu wiedzy o ruchu drogowym. W taki właśnie sposób dość duża grupa kierowców sfinansowała swoje prawo jazdy. I chociaż statystyki nie podają konkretnych liczb, wiadomo jednak, że chodzi o kilkadziesiąt procent kierowców w Polsce.  Zobacz też:
 - Kredyt na komunię
 - OC na raty

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta