kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt na wesele
Koszty jakie niesie ze sobą ślub i wesele są niebagatelne. Nie każdego stać by wszystko zorganizować z oszczędności. Taka chwila zdarza się raz w życiu i wiele osób marzy o hucznym przyjęciu, problem w tym jak zdobyć na to środki? Dlatego wiele osób decyduje się zaciągnąć na ten cel kredyt - bankową pożyczkę. Jednak jak znaleźć odpowiedni kredyt na wesele?Zdobycie środków na zorganizowanie ślubu i wesela nie jest łatwe. Na rodziców wiadomość o ślubie swojego dziecka spada często zupełnie niespodziewanie. Mało kto w dzisiejszych czasach oszczędza pieniądze na takie wydatki. Większość ludzi w ogóle nie myśli o oszczędzaniu, lokowaniu pieniędzy na przyszłość. Z jednej strony cieszymy się na nadejście tego wymarzonego dnia, a z drugiej koszt zorganizowania wesele może skutecznie do tego zniechęcać. Dlatego często jedynym rozwiązaniem okazuje się kredyt w banku.


Niezależnie od tego czy jesteśmy rodzicami, czy może szukamy środków na zorganizowanie własnego wesele, powinniśmy pamiętać, że każdy kredyt łatwiej zdobyć, niż go później spłacać. Niech więc decyzja o zaciągnięciu pożyczki na wesele będzie przemyślana i świadoma.


Na początek zróbmy listę wszystkich wydatków związanych ze ślubem i weselem. Określmy też swoją teraźniejszą sytuację finansową, aby wyliczyć kwotę o jaką mamy zamiar starać się w banku. Bardzo ważne by następnie przeanalizować, ile miesięcznie jesteśmy w stanie wydać na spłatę zobowiązania czyli na ratę kredytu. Kolejnym krokiem będzie wybór rodzaju pożyczki bankowej. Na wydatki związane z weselem możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę hipoteczną.


Powyższe oferty kredytów gotówkowych nie wymagają zabezpieczeń. Jednak kredyt gotówkowy jest zdecydowanie droższym rozwiązanie w porównaniu do pożyczki hipotecznej, która doskonale nadaje się na wydatki związane z organizacją ślubu i wesela. Niestety pożyczkę hipoteczną jest dość trudno uzyskać. Aby ją otrzymać należy przedstawić w banku mnóstwo dokumentów, a wypłata pieniędzy następuje często nawet po kilku tygodniach od złożenia wniosku. Zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej jest nieruchomość.


Podobno koszty ślubu i wesela dość rzadko się zwracają, weźmy więc to również pod uwagę. Trudno określić jaką kwotę będziemy w stanie oddać zaraz po weselu (z pieniędzy otrzymanych w prezencie ślubnym). Kredyt na wesele jest w wielu przypadkach koniecznością, jednak bez możliwości pozyskiwania pożyczek bankowych wiele przyjęć nie miałoby szans tak hucznie się odbyć.  Zobacz też:
 - Nowe zasady przyznawania kredytu konsumenckiego
 - Aktualne kredyty

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta