kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt Obrotowy Kraków
Kredyt obrotowy to nic innego jak limit w koncie powiązany z rachunkiem i przyznawany na pewny okres czasu. Po tym okresie nastepuje przedłużenie obrótówki lub całkowita spłata i zamknięcie. Przyznany limit pozwala korzystać ze  środków w każdym momencie do maksymalnej kwoty. Odsetki naliczane są od kwoty wykorzystanej.

Na co przeznaczyć kredyt obrotowy?
Firmy decydując się na taki rodzaj finansowania potrzebują środków na bieżące finansowanie firmy czyli np na zapłatę wynagrodzeń pracowników, zakup towarów i usług, obłacenie US, zus i VAT. Zapewniają płynność finansowania w sytuacji kiedy opłacenie faktur np. się spóźnia. Również takiie finansowanie pozwala na rozwój firmy ponieważ nie musimy przeznaczać środków z nadwyżki finansowej.

Jak zostają uruchomione środki z kredytu obrotowego i na jaki okres?
Kredyt taki zostaje przyznany jako limit w rachunku firmowym. Środki dostępne są od razu po uruchomieniu. Koszty jakie ponosi firma to oprocentowanie w skali roku i ewentualna prowizja za uruchomienie. Obrotówki to zobowiązania krótko i średnio terminowe dlatego najczęsciej są uruchamianie na okres 12 miesięcy. Po tym okresie następuje ponowne przyznanie limitu lub całkowita spłata i rezygnacja. To od nas to zależy. Bank oczywiscie nie musi nam takiego limitu przedłużyć.

Jakie są warunki  i kwoty dla obrotówki?
Kwoty o jakie możemy się ubiegać przy kredycie obrotowym to nawet 1mnl zł( można i wiecej) jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej firmy. Część banków będzie powyżej jakiejś kwoty wymagać zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Inne banki narzucają okresone kwoty jako krotność przychodu i zazwyczaj jest to 1-2 krotność rocznego obrotu.Czyli jeśli np mielismy 300tys zł przychodu w roku 2016 to dostaniemy od 300 do 600 tys zł w limicie firmowym.
Prowizja to najczęsciej 1 do 5% od przyznanej kwoty a marża zależy od danego banku. Dużo tutaj zależy od dokumentów fianansowych jednak trzeba przyjąć te 5-10% + WIBOR.

Co lepsze kredyt obrotowy czy kredyt firmowy?
Każda firma powinna sobie sama zadać takie pytanie ponieważ oba zobowiązania są bardzo podobne. Kredyt firmowy może byc udzuelony na dłuższy okres a co za tym idzie to rata może być niska jednak odrazu dostajemy pełne środki i płacomy odsetki za cały kredyt. Przy obrotówce wykorzystujemy tyle ile potrzebujemy i za to płacimy odsetki. Przy obecnej promocji w ING kredyt firmowy może być bardzo tani bo marża może wynosi nawet 3% z 2,5% prowizją.

w razie pytań zapraszam do kontaktu lub poniżej wysłania zapytania bezpośrednio do banku.

Ekspert ds. Kredytów Firmowych
Marek Kozera
kozerus(małpa)gmail.com
tel 787 976 915

  Zobacz też:
 - Krótkoterminowa pożyczka
 - Pożyczka pozabankowa dla firm
Pozyczkasa - Kredyty Firmowe

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta