kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt odnawialny
Co to jest kredyt odnawialny? Gdzie można go uzyskać? Jeśli potrzebujesz stałego dostępu do gotówki zastanów się nad kredytem odnawialnym. Jest on znacznie tańszym rozwiązaniem od klasycznych form pożyczania pieniędzy takich jak kredyt gotówkowy czy karta kredytowa.Kredyt odnawialny jest to swego rodzaju kredyt w koncie czyli debet (limit kredytowy). Aby go otrzymać należy posiadać konto osobiste w banku, na które wiele osób decyduje się właśnie z tego względu - aby mieć dostęp do salda debetowego, limitu kredytowego czyli w zasadzie kredytu odnawialnego. Jest to świetne rozwiązanie dla osób potrzebujących stałego dostępu do gotówki. Kredyt odnawialny traktowany jest przez bank jako dodatkowa usługa, która wchodzi w skład standardowego pakietu oferowanego każdemu posiadaczowi konta osobistego.


Aby skorzystać z kredytu odnawialnego należy podpisać z bankiem odpowiednią umowę, zwykle na rok. Po upływie roku umowa w większości banków zostaje automatycznie przedłużona na kolejny, oczywiście pod warunkiem, że klient należycie korzystał z przyznanego mu limitu kredytowego. Kredyt odnawialny udzielany jest na sumę nawet ośmiokrotnie większą od naszych miesięcznych dochodów. Dla każdego jednak limit ten jest ustalany indywidualnie. Aby go otrzymać, na konto bankowe musi wpływać regularnie wynagrodzenie za pracę, emerytura bądź renta, co najmniej od 3 miesięcy. Klient ubiegający się o kredyt odnawialny musi również posiadać zdolność kredytową.kredyt odnawialnyJak sama nazwa wskazuje kredyt odnawialny może być przez cały czas odnawiany. Należy jedynie pamiętać, aby nie przekroczyć dopuszczalnego salda, czyli przyznanego limitu. Najprościej mówiąc, spłacając regularnie raty kredytu możemy korzystać z pożyczki w nieskończoność. I to jest praktycznie największy minus kredytu odnawialnego. Dlaczego? Otóż korzystając z niego stale, wiele osób wpada w pułapkę kredytową wydając więcej niż w rzeczywistości zarabia. Oczywiście do momentu wyczerpania dopuszczalnego salda debetowego.


Kredyt odnawialny jest o wiele tańszym rozwiązaniem od kredytu gotówkowego, a również możemy go przeznaczyć na dowolny cel. Oprocentowanie jest przystępne, a zasady w miarę przejrzyste. Jednak oprócz odsetek od kredytu pobierane są również prowizje, które zwiększają jego faktyczny koszt.


Mądre korzystanie z kredytu odnawialnego wymaga dyscypliny, której jednak można się nauczyć. Zachowując zdrowy rozsądek możemy mieć stały dostęp do większej gotówki praktycznie w nieskończoność.  Zobacz też:
 - Kredyt dla emeryta
 - Limit kredytowy

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta