kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt odnawialny
Co to jest kredyt odnawialny? Gdzie można go uzyskać? Jeśli potrzebujesz stałego dostępu do większej ilości gotówki zastanów się nad kredytem odnawialnym. Jest on znacznie tańszy od klasycznych form pożyczania pieniędzy. Korzystając z niego w odpowiedni sposób może się okazać naprawdę niedrogim rozwiązaniem.Kredyt odnawialny jest to swego rodzaju kredyt w koncie czyli debet - limit kredytowy. Aby go otrzymać musisz posiadać konto w banku. Wiele osób decyduje się założyć konto bankowe właśnie z tego względu - aby mieć dostęp do salda debetowego, limitu kredytowego czyli w zasadzie kredytu odnawialnego. Jest to świetne rozwiązanie dla osób potrzebujących nagle sporej ilości gotówki, o wiele przewyższającej możliwości standardowego debetu. Kredyt odnawialny przez bank jest traktowany jako dodatkowa usługa wchodząca w skład standardowego pakietu usług oferowanych każdemu posiadaczowi konta osobistego.


Aby skorzystać z kredytu odnawialnego należy podpisać z bankiem odpowiednią umowę, zwykle na rok. Po upływie roku umowa w większości banków zostaję automatycznie przedłużona na kolejny, oczywiście pod warunkiem, że klient należycie korzystał z przyznanego mu limitu kredytowego. Kredyt odnawialny udzielany jest na sumę nawet ośmiokrotnie większą od Twoich miesięcznych dochodów, lecz jest ustalana indywidualnie dla każdego przez bank. Jednak aby go otrzymać, na konto bankowe musi wpływać regularnie wynagrodzenie za pracę, emerytura bądź renta co najmniej od 3 miesięcy. Klient ubiegający się o kredyt odnawialny musi również posiadać zdolność kredytową.kredyt odnawialnyJak sama nazwa wskazuje kredyt odnawialny może być cały czas odnawiany. Należy jedynie pamiętać, aby nie przekroczyć dopuszczalnego salda, czyli limitu. Najprościej mówiąc, spłacając regularnie raty kredytu możesz korzystać z pożyczki w nieskończoność. I to jest praktycznie największy minus kredytu odnawialnego. Dlaczego? Otóż korzystając z niego stale, wiele osób wpada w pułapkę kredytową, wydając więcej niż w rzeczywistości zarabia. Oczywiście do momentu wyczerpania dopuszczalnego salda debetowego.


Kredyt odnawialny jest o wiele tańszym rozwiązaniem od np. kredytu gotówkowego choć także można go przeznaczyć na dowolny cel, nikt w banku nie zapyta Cię jak zamierzasz go wydać. Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest przystępne, a zasady w miarę przejrzyste. Jednak oprócz odsetek od kredytu, pobierane są również prowizje, które zwiększają jego koszt.

Mądre korzystanie z kredytu odnawialnego wymaga dyscypliny, której jednak można się nauczyć. Zachowując zdrowy rozsądek możesz mieć stały dostęp do "większej" gotówki praktycznie w nieskończoność.  Zobacz też:
 - Kredyt dla emeryta
 - Limit kredytowy

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta