kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt online
Dziś niezwykle popularna stała się bankowość elektroniczna czyli dostęp do usług finansowych największych banków za pomocą internetu. Oprócz darmowych kont internetowych klienci coraz częściej sięgają po kredyt online - wygodny, bezpieczny, dostępny bez wychodzenia z domu. Jak znaleźć atrakcyjną ofertę pożyczki w internecie?Bardzo łatwo w internecie zauważyć reklamy banku, parabanku czy też portalu finansowego. Często pada określenie kredyt online. Jednak co tak naprawdę ono znaczy? Czy istnieje kredyt dostępny przez internet bez wychodzenia z domu? Otóż tak, i można go otrzymać nawet bez zaświadczeń o dochodach - bezpośrednio na swoje konto bankowe. Są nawet instytucje, które przeleją pieniądze w 15 minut od złożenia wniosku.


Teoretycznie aby zaciągnąć kredyt online potrzebujemy dostępu do komputera, internetu oraz stałego dochodu. Jednak by otrzymać gotówkę prosto na swoje konto bankowe nie wychodząc z domu, musimy spełnić odpowiednie warunki - najważniejsza jest nasza historia kredytowa. Jak wiadomo aby otrzymać pożyczkę w banku należy być w jego oczach wiarygodnym klientem. Najlepiej gdy korzystamy już z innych produktów tej konkretnej instytucji bankowej, w której chcemy uzyskać kredyt online. Może to być konto osobiste lub karta kredytowa.
Aby zaciągnąć kredyt online należy wypełnić odpowiedni formularz kontaktowy lub wniosek o kredyt, który jest dostępny na stronie internetowej banku bądź też w dowolnym portalu o tematyce finansowej. Jeśli zdecydujemy się na ofertę kredytową banku, w którym mamy konto osobiste z dostępem przez internet, wówczas najlepiej zalogować się do niego i tam wejść w odpowiednią zakładkę. W ten sposób bank łatwo zweryfikuje prawdziwość naszych danych oraz sprawdzi regularne wpływy na rachunek bankowy.


W niedługim czasie po zgłoszeniu chęci zaciągnięcia pożyczki, bank skontaktuje się z nami telefonicznie, aby potwierdzić chęć uzyskania kredytu oraz wyliczyć zdolność kredytową. Wtedy też poznamy wstępną decyzję kredytową. Zdecydujemy też w jaki sposób zawarta zostanie umowa pożyczki. Może ona być dostarczona przez kuriera lub podpisana w najbliższym oddziale banku. Ostatnim krokiem jest wypłata pieniędzy, do wyboru również mamy odbiór osobisty w placówce bądź przelew na nasze konto osobiste.


W ostatnim czasie pożyczkami przez internet kuszą instytucje pozabankowe oferujące tak zwane chwilówki. Taką pożyczkę otrzymać mogą nawet osoby z nie najlepszą historią kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Najlepsze firmy pozabankowe gwarantują, że pieniądze znajdą się na naszym koncie bankowym już w 15 minut od złożeniu wniosku online. Taka pożyczka jednak sporo kosztuje i jest udzielana maksymalnie na 30 dni. Oczywiście termin spłaty możemy przedłużyć, wtedy niestety wzrośnie jej koszt.  Zobacz też:
 - Kredyt na PIT
 - Kredyty bankowe

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta