kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt w banku
Kredyt towarzyszy wielu Polakom już od najmłodszych lat. Po raz pierwszy zwykle zaciągany jest tuż po podjęciu pierwszej pracy. Niestety niewielu z nas w ogóle zastanawia się w którym banku go zaciągnąć, a to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez kredytobiorców. Znajdź świadomie dla siebie najtańszy kredyt w banku.Ze wszystkich stron jesteśmy stale "atakowani" przez rzeszę doświadczonych marketingowców, którzy próbują przekonać nas do reklamowanych przez siebie produktów. Niestety ich działania są tak skuteczne, że sami nawet nie podejrzewamy, dlaczego kupujemy na przykład droższy produkt choć często jest on gorszej jakości od tańszego z innej firmy. Tak samo jest z produktami bankowymi. Dlatego zawsze zanim zdecydujemy się zaciągnąć kredyt w banku porównajmy najpierw oferty w różnych instytucjach.


Często po kredyt statystyczny obywatel udaje się do najbliższego banku nie zważając na to jakie logo widnieje nad jego wejściem. Klient zwykle nie zdaje sobie sprawy z tego, że wybierając się do innej placówki bankowej jego comiesięczna rata może być o wiele niższa. Po co brać kredyt w banku, w którym jest najdrożej, na pieniądze trzeba będzie czekać kilkanaście dni i dodatkowo trzeba będzie jego spłatę ubezpieczyć?
Na co zwrócić uwagę porównując oferty kredytów bankowych? To zależy od rodzaju zaciąganego przez nas kredytu. Najważniejszym czynnikiem jest na pewno oprocentowanie rzeczywiste (RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Zawiera ono wszystkie opłaty manipulacyjne oraz prowizje. Banki ustawowo zobowiązane są do podawania RRSO w reklamach swoich produktów finansowych. Większość jednak klientów zaciągających kredyt w banku nie bardzo wie czym ono tak naprawdę jest lub nie zwraca na nie uwagi.


Aby zmniejszyć koszty kredytu, pożyczki bankowej można zrezygnować z ubezpieczenia, które standardowo jest nam oferowane. Można też skorzystać z innych produktów banku, aby obniżyć oprocentowanie kredytu. Warto też przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu jakiejkolwiek pożyczki najpierw zapytać o ofertę w banku, w którym posiadamy konto osobiste.


Osoby z nie najlepszą historią kredytową mogą się spotkać w banku z odmową udzielenia kredytu. Alternatywą dla tych osób są pożyczki pozabankowe udzielane przez prywatne firmy takie jak Provident czy też Profi Credit. Niestety koszt pożyczki pozabankowej jest nieporównywalnie większy niż kredytu w banku. Często jednak jest to dla niektórych jedyne rozwiązanie.  Zobacz też:
 - Kredyt bez ubezpieczenia
 - Kredyty - porównanie

kredyt-portal.pl       2011 - 2014
kontakt nasza oferta