kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt w banku
Kredyt zwykle jest zaciągany przez Polaków tuż po podjęciu pierwszej pracy. Niestety niewielu z nas w ogóle zastanawia się z którego banku usług korzystać, a to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez kredytobiorców. Ofertę kredytową powinniśmy wybrać świadomie, by kredyt na który się zdecydujemy był aktualnie najtańszy.Ze wszystkich stron jesteśmy stale atakowani przez doświadczonych marketingowców, którzy próbują przekonać nas do reklamowanych przez siebie produktów. Niestety ich działania są na tyle skuteczne, że czasem nawet nie podejrzewamy, dlaczego kupujemy na przykład droższy produkt, choć często jest on gorszej jakości od tańszego z innej firmy. Tak samo jest z produktami bankowymi. Dlatego zawsze zanim zdecydujemy się zaciągnąć kredyt w konkretnym banku, porównajmy także oferty konkurencji.


Często po kredyt statystyczny obywatel udaje się do najbliższego banku, nie zważając na to jakie logo widnieje nad jego wejściem. Klient zwykle nie zdaje sobie sprawy z tego, że wybierając się do innej placówki bankowej jego comiesięczna rata mogłaby być o wiele niższa.
Na co zwrócić uwagę porównując oferty kredytów bankowych? To zależy od rodzaju zaciąganej przez nas pożyczki. Najważniejszym czynnikiem jest na pewno oprocentowanie rzeczywiste czyli RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Zawiera ono wszystkie opłaty manipulacyjne oraz prowizje i ubezpieczenie. Banki ustawowo zobowiązane są do podawania RRSO w reklamach swoich produktów kredytowych. Jednak większość klientów zaciągających kredyt w banku, nie bardzo wie, czym ono tak naprawdę jest.


Aby zmniejszyć koszty pożyczki bankowej można zrezygnować z ubezpieczenia, które w większości przypadków standardowo jest nam oferowane. Można też skorzystać z innych produktów banku, aby obniżyć oprocentowanie kredytu. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu jakiejkolwiek pożyczki, należy najpierw zapytać o ofertę w banku, w którym posiadamy konto osobiste lub kartę kredytową.


Osoby z nie najlepszą historią kredytową mogą się spotkać w banku z odmową udzielenia kredytu. Alternatywą dla tych osób są pożyczki pozabankowe udzielane przez prywatne firmy takie jak Provident czy też Profi Credit. Niestety koszt pożyczki pozabankowej jest nieporównywalnie większy od kredytu w banku.  Zobacz też:
 - Kredyt bez ubezpieczenia
 - Kredyty - porównanie

kredyt-portal.pl       2011 - 2015
kontakt nasza oferta