kredyt-portal.pl

pomożemy wybrać najlepszy kredyt dla ciebie
Strona główna » Artykuły


Kredyt w banku
Kredyt zwykle jest zaciągany przez Polaków tuż po podjęciu pierwszej pracy. Niestety niewielu z nas w ogóle zastanawia się z którego banku usług korzystać, a to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez pożyczkobiorców. Ofertę kredytową powinniśmy jednak wybrać świadomie, porównując kilka propozycji różnych banków.Ze wszystkich stron jesteśmy zasypywani reklamami tworzonymi przez doświadczonych marketingowców, którzy próbują przekonać nas do konkretnych produktów. Niestety ich działania są na tyle skuteczne, że czasem nawet nie podejrzewamy, dlaczego kupujemy np. droższy produkt, choć często jest on gorszej jakości od tańszego, innej firmy. Tak samo jest z produktami bankowymi. Dlatego zawsze zanim zdecydujemy się zaciągnąć kredyt w konkretnym banku, porównajmy jego warunki z ofertą konkurencji.


Statystyczny obywatel naszego kraju najczęściej po kredyt wybiera się do banku, którego placówka znajduje się najbliższej jego miejsca zamieszkania, nie zważając na to, że inny pożyczkodawca posiada zdecydowanie lepszą ofertę. Taki klient zwykle nie zdaje sobie sprawy z tego, że korzystając z usług innego banku jego comiesięczna rata może być o wiele niższa.
Na co zwracać uwagę porównując oferty kredytów bankowych? Najważniejszym czynnikiem jest na pewno oprocentowanie rzeczywiste czyli RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Zawiera ono wszystkie opłaty manipulacyjne, odsetki, prowizję, a także ubezpieczenie. Banki ustawowo zobowiązane są do podawania RRSO w reklamach swoich produktów kredytowych. Jednak większość klientów zaciągających pożyczkę w banku, nie bardzo nawet wie, czym RRSO tak naprawdę jest.


Aby zmniejszyć koszty kredytu wystarczy zrezygnować z ubezpieczenia, które bank standardowo dodaje do każdej pożyczki. Można też skorzystać z innych produktów tego banku, aby obniżyć wysokość prowizji lub oprocentowania. Warto też zapytać o ofertę w banku, który prowadzi nasze konto osobiste lub mamy jego kartę kredytową.


Osoby z nie najlepszą historią kredytową na kredyt w banku zwykle nie mają co liczyć. Alternatywą dla nich mogą być pożyczki pozabankowe dzielane przez prywatne firmy (np. Provident lub Profi Credit). Niestety koszt pożyczki pozabankowej jest nieporównywalnie wyższy w porównaniu do kredytu zaciągniętego w banku, który jednak o wiele trudniej jest pozyskać.  Zobacz też:
 - Kredyt bez ubezpieczenia
 - Kredyty - porównanie

kredyt-portal.pl       2011 - 2017
kontakt nasza oferta